Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik
SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?
Anket Anket


Dernek
Dernek Logosu Dernek Logosu

Basın Bülteni Basın Bülteni

Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formutavsanlider@hotmail.com


Reklamlar Reklamlar

Memurlar Memurlar

LÜTFEN İBB NİN MAHALLEMİZ ÜZERİNDE OYNADIĞI OYUNDA DUR DİYELİM.

LÜTFEN İBB nin MAHALLEMİZ ÜZERİNDE OYNADIĞI OYUNDA DUR DİYELİM.


defa gösterilmiştir

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

ŞEHİR PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜ?NE

 

                                                                                                                                                                                ??/??../2012

 

 

İstanbul  İli Şişli İlçesi Mahmut Şevket Paşa Mahallesi?????????????????? Sokak-Caddesi No:??????. Adresinde ,??????. Pafta,???????..Ada,?????? Parsel sayılı taşınmazın  hak sahibiyim-Malikiyim.

1-      Hak sahibi-maliki olduğum taşınmazın, 14 Eylül 2012 ve 15 Ekim 2012 Tarihleri arası askıya çıkan ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisinin 12.01.2012 gün ve 134 sayılı kararı ile tasdik edilen, 13.08.2012 tarihinde Büyük Şehir Belediye Başkanınca onanan  1/5000 ölçekli Okmeydanı tarihi sit alanları koruma amaçlı ve etkileşim geçiş sahası nazım imar planı raporlarında göründüğü gibi, Mahmut Şevket Paşa Mahallesinde çok ciddi bir yoğunluk  mevcut olup ve yalnızca plan alanın içerisinde ki konut alanında (15 hektar plan alanı içerisinde yalnızca 9 hektar konut alanıdır.) Yaklaşık 600 bin metre kare fazla inşaat alanı olduğu tahmin edilmektedir. İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisinde 12.01.2012 gün ve 134 sayılı kararı ile tasdik edilen karar ve ekli plan notlarında konut alanı brüt yoğunluk 1000-1200 Ki/Ha olarak belirlenmiştir. Bu yoğunluk bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyacı olan zorunlu konut ihtiyacını karşılamadığı gibi tahminen nüfusun %30 ?nu mağdur edecektir. Dolayısıyla mevcut duruma göre zorunlu konut ihtiyacının karşılanması için yoğunluğun artırılması veya gerekli düzenlemenin yapılmasını,

2-      Askıya çıkan nazım imar planı ile İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisi?nce kabul edilen 12.01.2012 tarih, 134 sayılı kararı ile yapılan nazım imar planı birbirinden farklıdır. Belediye Meclisi tarafından kabul edilen ve planda yer almayan bazı fonksiyonlar, daha sonra plana ilave edilmiştir. Örneğin; Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, 10354 ada 1,2,3,4,5,6,7,8,9,16,20,19,17,18 parseller sağlık tesisi alanı,10365 ada 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 parsel  10339 ada 1,2,3,4,5,6 parsellere dini tesis alanı, 10378 ada 8,9,10,11 parsellere Yönetim Merkezi Alanı olarak 134 sayılı karara konu olan planda yokken askıya çıkarılan planda  bu donatılar işlenmiş olup plan genelinde 19 farklı alanda değişiklik yapılmıştır. Söz konusu planda ilişkin değişikliklerin hayata geçirilmesi neredeyse imkansızdır. Bu sebeple plan yapım, kabul ilkelerine , mevzuatta belirlenen plan değişik usul ve esaslarına riayet edilmeden yapılan ve askıya çıkarılan nazım imar planı meclisin yetkisinin gasbı niteliğindedir. Oysa ki planlarda yapılan değişikliğin meclis kararı uyarınca yapılması gerekli ve zorunludur. Bu hususa riayet edilmeksizin  Belediye Meclisince kabul edilen nazım imar planı ile askıya çıkarılan planın birbirinden farklı olması planın hukuki olarak geçersizliği sonucu doğurmaktadır.

Bu sebeple yukarıdaki  2 maddelik talebimiz doğrultusunda askıya çıkarılan planın düzeltilmesini, yani emsalin artırılması, sosyal donatı alanına ve Kentsel Çalışma alanına dönüştürülen alanın tekrar konun alanı haline getirilmesini arz ve talep ederim.

Saygılarımla,

                                                                                                                                             T.C  NO:

                                                                                                                                             Adı  Soyadı

                                                                                                                                             İmza

Adres ve iletişim Bilgileri

 

YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0312

© 2008 hafiktavsanli.com
Hafik Tavsanli Köyü Web Portalı http://www.hafiktavsanli.com

Tam Ekran