Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik
SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?
Anket Anket


Dernek
Dernek Logosu Dernek Logosu

Basın Bülteni Basın Bülteni

Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formutavsanlider@hotmail.com


Reklamlar Reklamlar

Memurlar Memurlar

TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

3196 Hit
Gönderim Tarihi : 8.09.2008

1.İNSAN İLİŞKİLERİ

2.İLETİŞİM EKSİKLİĞİ

3.SOSYO EKONOMİK SORUNLAR

4.TARIM İLE İLGİLİ SORUNLAR

5.SU SORUNU

6.YAPILAŞMA SORUNU

Köyümüz ile ilgili sorunları burada tartışabilirsiniz.

TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 8.09.2008
Belirtilen sorunlar gerçekten köyümüzde yaşanmaktadır.
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 12.09.2008
[font color=#EC1820][b]Yapılaşma sorunu da aynen su sorununda olduğu gibi eski den köylü idik köyde yaşıyorduk ve yapılaşmadan haberimiz yoktu.Şimdi yapılaşmadan haberimiz var.Ama kafa olarak düzgün yapılaşma konusunda eksiklerimiz var.Çok görmüş bilmişiz ama kafamızdaki köyü hala silememişiz ve yeni yapılan evlerde de bu açık bir şekilde görülüyor..[/b][/font]
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 12.09.2008
Köyümüzde insan ilişkileri oldukça zayıflamış durumda eğer bundan 20 yıl öncesinde köyde yaşayanlar geçmişi hatırlar ise bu gün aradaki yozlaşmayı açık bir şekilde görebilirler.
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 12.09.2008
İletişim eksikliği de var.Bunun esas sebebi ise insanların ekonomik özgürlüklerini kazanmaları ve bir çok konuda başkalarına ihtiyaç duymamaları yüzünden kaynaklanmaktadır. Eskiden insanlar bir şekilde bir birlerine ihtiyaç duyuyorlardı. Şimdi PARA konuşuyor.
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 12.09.2008
Köyümüzde Sosyo ekeonomik sorunlarda yaşanmaktadır.Bu uzun uzadıya tartışılması gereken bir konu hani kimse kimsenin geçimini sağlamıyor ama bazı köyde yaşayan insanlarımız da şehirde yaşayan insanlarımızda bazı konularda yanlışlar yapmaktadır.
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 12.09.2008
Tarımla ilgili sorun köyde yaşayan insanlarımız için başlı başında bir sorun yıllar boyu köylülerimiz Dededen kalma bir düzen ile çiftçilik yapmakta her ne kadar tarım makinalaşmış,insan gücüne az ihtiyaç duyulmuş olsa da hem yöremizde hem de köyümüzde tarım konusunda çeşitlilik sağlanamamış ve köylülerimiz ekonomik darboğaza doğru itilmiştir. Bu konuda ülkemizde de tarıma karşı göstermelik teşvikler sağlanmış olsa da kalıcı çözümler üretilememiştir.
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 12.09.2008
Su sorunu normalde yok sadece insanların kafasında var. Yine bundan 40 yıl geriye gidelim. Köyümüzün insan sayısına,büyük ve küçük baş hayvan sayısına bir bakalım.Ben hatırladığım kadarı ile kaba bir hesap yapayım. Biz yaylada kaldığımız için köyden gelen inek ve koyun sürülerini az çok biliyordum ve şu anda tahmini olarak hatırlıyorum. Her iki mahallenin ayrı ayrı inek sürüleri 500*2=1000 en az 500 tane dana bunlara at,öküz ve eşekleri de eklersen oldumu sana 1700 büyük baş hayvan. Küçük baş hayvanlara gelince sadece bizim ağılda 3 ailenin 600 civarında koyunu vardı ki bu rakamı 10 ile çarp 6000 koyun bir o kadar da diğer mahallenin ettimi sana 12000 küçük baş hayvan. İnsan sayısına gelince köyün tamamı yaklaşık olarak 200 hanenin üzerinde idi. her haneyi 3 kişi olarak hesaplasak gerçi 3 kişi az ama öyle hesaplayalım bu da eder 600 kişi işte hesap ortada bahsi geçen yıllardan sonra köyümüzde bulunan çeşmelerin hiç birisi kurumadı. Bunlara ilaveten taşlı dereden bir su getirilip,köyün alt kısmında hayvanların su içmesi için yalaklar yapılmış bunlara ilaveten Devlet tarafından her eve şebeke suyu verilmiş belki tam düzenli bir şekilde akmıyor olabilir ama sonuçta böyle bir artı da var. Gelelim insan sayısına bu gün köyde yaşayan insan sayısı yaklaşık 150 yaz aylarında 300 peki değişen ne oldu da geçmişten bu yana köyümüzdeki su kaynakları köyümüze yetmiyor.
ŞÜKRAN YILMAZ

Şükran Yılmaz Şükran Yılmaz

Gönderim Tarihi : 17.10.2008
köyümüzdeki bir eksiklikte bana göre tabi diğer köylülerimizin de düşüncesinde varmıdır bilemiyorum ama ben paylaşmak istiyorum köyümüzde sizce bir morg gibi yani ölen bir kişiyi koyabilecek yer yok ölüm olayından kısa bir süre sonra defnediliyor çünkü bekletme gibi bir olay yok yani bekletme derken ölen kişinin kocası,eşi,çocuğu vs. her hangi bir yakını kısa zaman içinde köye ulaşamıyor hemen gömülmesini istemeyen bekleten başka köyün imkanından yararlanıyor orada bekletip biraraya gelince yakınları bu şekilde defnediyorlar kısacası özetlemek gerekirse ben köyümüzde eksiklik olarak bunu görüyorum ve duyuyorum dileğim böyle bir yapının olmasını istemek umarım hemfikirizdir
TURGUT KIZGIR

Turgut Kızgır Turgut Kızgır

Gönderim Tarihi : 17.10.2008
Evet keküç düşüncene katılıyorum. Son günlerde üzerinde en fazla konuştuğumuz iki konu var İstanbul için dernek yeri köy için ise morg eğer çalışmalarımızda her hangi bir aksaklık olmaz ise yaz aylarında Morg olayı çözülmüş olacak.
1 2 
Sayfa 1 / 2 1-10 arası / 18 kayıt

CEVAP GÖNDERİM FORMUCEVAP GÖNDERİM FORMU
Mesajınız* :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız.
Not : Lütfen küçük harf kullanınız.

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi1 :0,0312

© 2008 hafiktavsanli.com
Hafik Tavsanli Köyü Web Portalı http://www.hafiktavsanli.com

Tam Ekran